شرکت فراز دانه آوند

مشاوره و جیره نویسی طیور

   زمان مطالعه : 2 دقیقه
Array

قبل از جوجه ریزی :
ارتباط با مرغدار قبل از جوجه ریزی انجام شده و انواع محصولات معرفی می­ شوند و تفاوت­های محصولات و نتایج بدست آمده در صورت انتخاب محصول مورد نظر بیان می شوند. بعد از راهنمایی های انجام شده و انتخاب محصول مناسب که با نحوه مدیریت و شرایط سالن همخوانی داشته باشد چک کردن نور، دما و رطوبت سالن با همکاری مرغدار محترم انجام می ­شود. همچنین برای حاصل شدن نتیجه ­ای بهتر، حداکثر تراکم گله و میزان جوجه ریزی با توجه به ابعاد سالن تخمین زده می ­شود.
برای تنظیم دقیق­ تر میزان نمک جیره غذایی که به همراه کنسانتره استفاده می­ شود، پیشنهاد می ­شود که آب مرغداری به آزمایشگاه ارسال شود و املاح آب و سختی آب اندازه ­گیری شود تا در صورت بالا بودن سختی و املاح آب راهکارهای لازمه ارائه شود.


بعد از جوجه ریزی:
ارائه جداول دقیق برای نژادهای مختلف با توجه به وزن و خوراک مصرفی گله که میزان ساخت دان روزانه به ازای هر پرنده تخمین زده شود. همچنین جیره ­های غذایی (میزان مصرف کنسانتره، ذرت، سویا، روغن، نمک، کربنات) با استفاده از نرم افزارهای مختلف جیره نویسی از جمله UFFDA با توجه به وزن گله، خوراک مصرفی گله و نوع محصول و همچنین تنوع مواد اولیه موجود در انبار طی دوره پرورش تنظیم می ­شود. به دنبال آن، چک کردن وزن، خوراک و ضریب تبدیل غذایی گله به صورت هفتگی توسط مشاورین تغذیه انجام می­ شود و در صورت مواجه شدن مرغدار با عدم کنترل تهویه و یا ایجاد مشکل در تنظیم تهویه سالن و یا بروز بیماری، تغییر جیره ­های غذایی انجام می ­شود.
از دیگر خدمات بخش فنی می ­توان به تنظیم ساعات خاموشی گله با توجه به شرایط منطقه، وزن و خوراک گله و نوع محصول مورد استفاده و همچنین ارائه راهکارهای مناسب برای بهبود ضریب تبدیل غذایی اشاره کرد. لازم به ذکر است که مشاوره رایگان همه روزه و در همه ساعات شبانه روز انجام می ­شود.

اشتراک گذاری :

محصولات مرتبط

فرم مشاوره رایگان

اطلاعات شخصی